ISKAV Üyeleri İklimlendirme Dalı Bursiyerleriyle Buluştu

bursiyer-yemekYıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin İklimlendirme Dalı’nı tercih eden öğrencilere burs programı 2015-2016 öğrenim yılında da devam etmektedir. ISKAV’ın öğrencilere burs imkânı sağlamasının yanında, iklimlendirme sektöründe yer alan firmaların öğrencilere staj ve iş imkânları konusunda olumlu dönütler vermesi, iklimlendirme dalının bölüm öğrencileri tarafından tercih edilmesini sağlamaktadır. Yeni öğrenim döneminde 71 öğrenci dalı tercih etmiştir. ISKAV burs programı kapsamında; öğrenciler burs aldıkları firmalara ISKAV eşliğinde ziyarette bulunmaktadır. Firmalar öğrencileri sektöre ve kişisel kariyer gelişimlerine yönelik desteklemektedirler.

Yeni öğrenim döneminde ISKAV Bursiyeri olan öğrenciler ve öğretim görevlileriyle 18 Aralık 2015 Cuma günü saat 19.00’da Beşiktaş’ta yer alan Çatı Restaurantta Aralık ayında yemek düzenlendi.  VII. Dönem Yönetim Kurulunun ve Mütevelli Heyeti Üyelerinin ve sektör profesyonellerinin katıldığı yemek; sanayi-üniversite birlikteliğinin sosyal hayata da yansımasına güzel bir örnek olmuştur.

ISKAV Yönetim Kurulu Başkanı Vural EROĞLU, yaptığı konuşmada yeni öğrenim döneminde bursiyerlerle daha sık bir araya gelineceğini ve sektörün yeni insan kaynağıyla büyüyeceğini belirtirken, Mühendislik Fakültesi Dekanı Faruk YİĞİT’de bölümün nitelikli öğrencilerinin iklimlendirme alanı tercih ettiğini ifade ederek, orta vadede sektörün insan kaynağının profilinin değişeceğini vurguladı. Bursiyerlerin, bölüm öğretim üyelerinin ve iklimlendirme sektörü profesyonellerinin olduğu yemekten tüm katılımcılar memnuniyetle ayrıldılar.